Archiwum kierunku ‘Wrocław’

Kościół Matki Bożej Pocieszenia we Wrocławiu

niedziela, Sierpień 9th, 2009 brak komentarzy

Tagi : , , ,

Kościółek na Wittiga we WrocławiuKościół Matki Bożej Pocieszenia przy ulicy Wittiga we Wrocławiu został wzniesiony w 1919 roku według projektu Josepha Ebersa. Należy do Zgromadzenia Redemptorystów.
 
Tuż obok kościółka wybudowany został później większy kościół pomocniczy pod wezwaniem Bożego Ciała, w którym dziś odbywa się część mszy i większe uroczystości.
 
Kościół Matki Bożej Pocieszenia jest wspaniałym miejscem na niewielkie ceremonie ślubne. Jest niezwykle przytulny i ciepły, a kolorowe witraże w oknach w pogodny dzień dodają mnóstwo uroku. Ksiądz proboszcz o. Leszek Mitoraj – człowiek bardzo ciepły i radosny – sprawia, że ceremonie ślubne w tym właśnie kościółku są niezapomniane.
(więcej…)

Wrocławska fontanna multimedialna

poniedziałek, Czerwiec 22nd, 2009 brak komentarzy

Tagi : , , , , , , ,

Multimedialna fontanna we WrocławiuWrocławska fontanna multimedialna na Pergoli przy Hali Stulecia jest jednym z takich projektów na świecie. W niecce o powierzchni około 1 ha umieszczone jest prawie 300 różnych dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe. Widowisko wzbogacane jest przez obrazy rzucane przez projektor na ekran wodny, lasery oraz muzykę. Fontanna podświetlona jest przez niemal 800 punktów świetlnych umieszczonych w niecce. Dodatkową atrakcją jest zimowa funkcja fontanny, kiedy to może się ona przemienić w lodowisko.
 
Uroczyste uruchomienie fontanny odbyło się 4 czerwca 2009 roku w 20 rocznicę pierwszych wolnych wyborów w powojennej Polsce.
 
Fontannę można podziwiać codziennie w godzinach od 9:00 do 23:00. Od godziny 20:00 pokazom wody i muzyki towarzyszą światła.

(więcej…)

Wrocławski Park Południowy

środa, Kwiecień 1st, 2009 brak komentarzy

Tagi : , , , , , ,

Wrocławski Park Południowy

Park Południowy to jeden z ładniejszych wrocławskich parków o powierzchni około 25 ha. Położony jest w południowej części miasta, pomiędzy ulicą Powstańców Śląskich a Sudecką.
 
Park został urządzony przez wrocławskiego właściciela ziemskiego, kupca i filantropa Juliusa Schottländera, a następnie w 1877 roku podarowany miastu.
 
W parku warto zobaczyć ciekawe okazy dendrologiczne cypryśnika błotnego, tulipanowca amerykańskiego czy orzesznika pięciolistkowego. Można także obejrzeć pomnik Chopina i taras widokowy Landsberga na stawie. Dla dzieci przygotowany jest ogródek jordanowski. W parku działa restauracja Agawa.
 
Kiedy tylko przychodzi weekend i zaświeci trochę słońce, park wypełnia się rowerzystami, rodzinami z dziećmi, psami. Na trawie pojawiają się koce, grille. Panuje radosna atmosfera wspólnego odpoczywania.

(więcej…)